TALLINN UNIVERSITY GYMNASTICS SCHOOL

ALAD

AKROBAATIKA
 

Võistluskava sooritatakse vabalt valitud instrumentaalse muusika saatel. Kava maksimaalne pikkus on 2 min. ja 45 sek. Ajavõtt algab üheaegselt muusikaga ja lõpeb, kui kolmanda seeria viimane võimleja on maandunud.

Iga rühm sooritab kolm akrobaatilistest elementidest koosnevat seeriat, millest esimeses seerias sooritavad kõik võistlejad ühte elementi. Teises ja kolmandas seerias võivad võistlejad esitada sama elementi või sellest erinevaid raskusastme suurenemisega.

Iga elemendi raskusaste on määratud raskusastmete tabelis. Seeria peavad sisaldama kolme-elemendilist vahesammudeta kombinatsiooni. Pärast iga seeria sooritamist liiguvad võistlejad ühes rühmas jooksurütmis tagasi oma stardikohale.

Eesmärk on, et kõik võimlejad maanduvad viimase elemendi sooritamisel maandumisalale, mitte akrorajale. Kui on vaja turvata, siis ühel treeneril on lubatud seista maandumisalal.

Varustuses sisalduvad:

Hoojooksuala, akrorada, maandumisala.

TRAMPOLIINVÕIMLEMINE
 

Trampoliinvõimlemine on üks hilisematest Rahvusvahelise Võimlemisföderatsiooniga ühinenud aladest. FIT (Rahvusvaheline Trampoliinvõimlemise Liit – Federation Internationale de Trampoline) liitus FIG-ga 1. jaanuaril 1999, kuid maailmameistrivõistlusi on korraldatud alates 1964 aastast.

Eestis on harrastatud trampoliinvõimlemist eelmise sajandi kuuekümnendate ja kaheksakümnendate vahel. Trampoliinvõimlemise taassünd sai alguse 2004, kui korraldati esimesed Eesti taasiseseisvusaja võistlused noorte ja juunioride vanuseklassis Tartus. Jaanuaris 2005 korraldas EEVL esimese trampoliini algõpetuse koolituskursuse, mida juhendas UEG trampoliini tehnilise komitee president Erik Juhl Mogensen.